درب لیوان کاغذی

 

درب لیوان کاغذی – ظروف یکبار مصرف کاغذی جزو محصولات دوست دار محیط زیست است و مصرف آن در کشور رو به افزایش است. استفاده از درب بر روی لیوان های کاغذی علاوه بر زیبایی و مدرن بودن کمک شایانی به بهداشت و سلامت مواد غذایی می کند.

با توجه به ابعاد و سایز و جنس لیوان یکبار مصرف، درب‌لیوان کاغذی در سایز های مختلف و با کاربردهای مختلف تولید می شودکه دارای انواع درب‌لیوان کاغذی، درب لیوان پلاستیکی، درب لیوان گیاهی و … می باشد.

درب های لیوان کاغذی بر اساس سایز لیوان ها تولید می شوند حتی در لیوان های یک اندازه نیز ممکن است درب ها با سایز های مختلفی تولید شوند که این موضوع به قطر دهانه لیوان بستگی دارد. در واقع بر اساس قطر دهانه لیوان اندازه درب هم تغییر می کند.

ماده اولیه درب لیوان کاغذی

ماده اولیه ای که برای تولید درب‌لیوان کاغذی استفاده می شود پلاستیک است. پلاستیک شکل پذیری خوبی دارد به همین دلیل می توان ایده های خوبی برای تولید درب روی آن اجرا نمود. برای تهیه ماده اولیه باید به قیمت و کیفیت آن توجه نمود.

مزایای استفاده از درب‌لیوان کاغذی

مهم ترین مزیتی که یک درب می تواند برای لیوان داشته باشد افزایش جذابیت ظاهری و حفظ دمای نوشیدنی است. کیپ شدن درب لیوان باعث می شود از ریختن ناگهانی نوشیدنی جلوگیری شود.

مهم ترین کاربردی که درب‌لیوان کاغذی دارد این است که از سوختن لب هنگام نوشیدن نوشیدنی جلوگیری شود. قسمتی از درب‌لیوان کاغذی با ارتفاع بلندتری نسبت به بقیه قسمت های آن ساخته می شود که حفره ایجاد شده مانع انتقال داغی نوشیدنی به لب ها می شود.

قسمتی از درب‌لیوان به منظور قرار دادن نی برای راحتی در نوشیدن در نظر گرفته شده است . انواع درب برای لیوان کاغذی را میتوان به درب نوشیدنی سرد و درب نوشیدنی گرم تقسیم کرد.

درب نوشیدنی های سرد به صورت هموار روی ظرف قرار می گیرد و این موضوع تولید آن را نسبت به درب نوشیدنی های گرم راحت تر کرده است و ساخت درب‌لیوان کاغذی و قالب های آن پیچیدگی خاصی ندارد.

اما تولید درب نوشیدنی های گرم دارای پیچیدگی های بیشتری است. وجود درب مانع سرد شدن نوشیدنی می شود. پس نوع ساخت و قالب بندی در تولید درب نوشیدنی گرم با درب نوشیدنی سرد تفاوت دارد.

لیوان کاغذی درب دار قیمت بالاتری نسبت به نوع بدون درب خود دارد.

از لیوان درب دار یک بار مصرف برای مواردی مانند ظرف آیسپک، لیوان یکبار مصرف درب دار قهوه و… می توان استفاده نمود.

فرآیند تولید درب‌لیوان کاغذی

فرآیند تولید درب‌لیوان کاغذی توسط رول های پلاستیکی به وسیله دستگاه انجام می شود. این دستگاه پلاستیک را با فشاری که توسط قالب ها بر روی آن ها ایجاد می کند به درب تبدیل می کند. در واقع مراحل

تولید به این صورت می باشد:1- حرارت دهی 2- فرم دهی 3- پانچ 4-دایکات. هر قالب دستگاه می تواند یک الی سه ردیف داشته باشد و هر ردیف 3 الی 5 درب میتواند تولید می کند.

قیمت درب لیوان کاغذی

قیمت درب‌لیوان کاغذی بستگی به سایز لیوان و نوع و ابعاد درب لیوان دارد. برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش خود با شماره های موجود بر روی وب سایت ملیوان تماس حاصل فرمایید.