چرا ظروف کاغذی؟

ظروف کاغذی

چرا ظروف کاغذی ؟ در این مقاله قصد داریم دلایل استفاده از ظروف کاغذی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم.

امروزه یکی از انواع ظروفی که از کاربرد فراوانی برخوردار می باشد ظروف کاغذی است این ظروف در مقایسه با ظروف پلاستیکی از مزایای بسیار بالا و مهمی برخوردار می باشد.

معمولا در تولید ظروف پلاستیکی از مواد شیمیایی استفاده شده است و هم چنین برای غذای گرم و نوشیدنی های داغ نمی‌توان از ظروف پلاستیکی استفاده کرد معمولا ظروف کاغذی به صورت دوجداره یا تک جداره طراحی و تولید می‌شوند که شما می‌توانید برای غذا و نوشیدنی های داغ از این ظروف استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای ظروف کاغذی این است که به خوبی در محیط زیست قابل تجزیه می‌باشد در صورتی که ظروف پلاستیکی برای محیط زیست ضرر داشته و قابل تجزیه نیز نمی‌باشد.
ظروف کاغذی در انواع و طرح‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود که بیشتر لیوان های کاغذی پرکاربرد بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند توجه داشته باشید که در تولید این ظروف هیچ گونه مواد شیمیایی مورد استفاده قرار نگرفته است و در برابر مواد غذایی داغ که در داخل ان قرار داده می‌شود.

هیچ گونه واکنش شیمیایی نشان نخواهد داد و شما می توانید با اطمینان خاطر از ظروف کاغذی استفاده کنید بدون اینکه آسیبی به بدن و سلامتی شما وارد شود.

توجه داشته باشید که لیوان های پلاستیکی تنها برای نوشیدنی های سرد مورد استفاده قرار می گیرد و به هیچ عنوان از این لیوان های پلاستیکی برای نوشیدنی های گرم استفاده نکنید چرا که علاوه بر این که باعث حل شدن مواد آن می شود برای سلامتی شما نیز ضرر دارد معمولاً برای نوشیدنی های داغ از لیوان های کاغذی دوجداره مورد استفاده قرار می‌گیرد شما می‌توانید این لیوان و ظروف کاغذی را در ابعاد و انواع مختلف سفارش دهید.

چرا ظروف کاغذی؟

قابل تجزیه بودن
قیمت مناسب
کیفیت بالا
فاقد مواد شیمیایی

دوجداره یا تک جداره

و…

با توجه به این مواردی که ذکر شد امروزه ظروف کاغذی از کاربرد بسیاری برخوردار می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

شایان ذکر است که به تازگی وزارت بهداشت تولید لیوان های پلاستیکی را ممنوع اعلام کرده و افراد تنها می‌توانند از لیوان های کاغذی استفاده کند.

ظروف کاغذی یک بار مصرف کمک بسیاری به انسان کرده است در قدیم در مجالس زمان زیادی را باید صرف شستن ظروف می‌کردند در حالی که امروزه با استفاده از ظروف یکبار مصرف دیگر نیازی نیست تا شما زمان زیادی را جهت شستشوی ظروف مجالس صرف کنید.

در تولید لیوان های کاغذی در یک طرف ان معمولا از کاغذ با گرماژ متفاوت و در طرف دیگر آن پلی اتیلن که تا حدودی در درجه غذایی می باشد استفاده می کند پلی اتیلن در برابر نوشیدنی و غذا های گرم واکنشی نشان نمی‌دهد و همچنین برای سلامتی هیچ‌گونه خطری را در پی ندارد اما در لیوان های پلاستیکی و ظروف پلاستیکی از مواد شیمیایی استفاده شده است که برای سلامتی مضر می باشد.
یکی دیگر از مزایای که ظروف کاغذی از جمله لیوان ها دارند این است که بیشتر شرکت ها و کارخانجات جهت تبلیغات محصولات تولیدی و خدمات خود از ظروف کاغذی استفاده می کنند و برند خود را بر روی ظروف کاغذی جهت تبلیغات چاپ می‌کنند.

شایان ذکر است که لیوان های کاغذی حرارتی را به بیرون انتقال نمی‌دهند و شما با خیال راحت جهت نوشیدنی های داغ می توانید از لیوان های کاغذی که به صورت دو جداره می باشند استفاده کنید.

در این مقاله دلایل برتری و استفاده از ظروف کاغذی از جمله لیوان های کاغذی ، انواع جعبه کاغذی و مقوایی ، کاسه کاغذی ، بشقاب و … را برای شما عزیزان ذکر کردیم امید است با انتخاب درست ظروغ کاغذی به جای ظروف پلاستیکی هم سلامتی خود اهمیت دهید و هم به فکر محیط زیست باشید.

ملیوان یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین تولید کنندگان ظروف کاغذی در ایران می‌باشد که با سابقه درخشانی که در بین مشتریان دارد و همچنین تجربه کافی توانسته است به خوبی نیاز مشتریان را در زمینه ظروف یکبار مصرف کاغذی برطرف کند شما می توانید ظروف کاغذی را جهت استفاده در مجالس و مهمانی ها سفارش دهید تمامی این محصولات با کیفیت بالا و به صورت کاملاً بهداشتی طبق اخرین استاندارد های وزرات بهداشت تولید و به بازار عرضه می‌شود،